Reklam
Reklam
Reklam
Sağlık Soruları.NET

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur ?

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur ?

Ailelerin, gebelik döneminde en çok aklına takılan soru bebeğin cinsiyeti acaba ne ? Kadın veya erkekler bu durumda ailelerine katılacak yeni üyenin cinsiyetini oldukça merak eder ve bu durumu bir an önce öğrenmek isterler. Bunun başlıca sebepleri , alacakları kıyafetler, odasının hazırlanması veya isminin ne olacağıdır. En önemli şey ise kız da olsa erkekte olsa sağlıklı olmasıdır tabi ki, ancak genede aileler bu durumu oldukça sabırsız bir şekilde beklerler.
Bebeğin cinsiyeti konusunda, geçmişten günümüze kadar ulaşan batıl inançlar olsada, bu konuda tıbbi bir yardım almak daha doğru sonuç verecektir. Doktorlar net olmamakla birlikte 13. haftadan sonra kemik yapısına bakılarak bir takım şeyler söyleyebilir ancak bu %100 doğru olarak sonuçlanmaz. Çünkü gelişim süresindeki bebekler 16. haftada net olarak söylenebilir.

Anneler ve babalar, bebeğin cinsiyetini belirlemek için bazı batıl inançlara da bakabilirler bunlara örnek olarak, çin takvimi, rus takvimi, anne karnının şekli gibi bir çok neden sayılabilir ancak %100 doğru değildir, sadece batıl bir inançtır.

Bebeğin cinsiyetini öğrenmek için başvurulan batıl inançlar ?

Erkek bebek için ;
anne karnının sivri olması
tatlıyı fazla yemek isterse
ellerinde kuruma var ise
et,tavuk,balık ürünlerini aşırı tüketirse

gibi durumlarda erkek olacağını söylerler

Kız çocuğu için ise ;
Karnın yuvarlak olması
idrarının aşırı sarı olması
Kalça ve basenler fazlalaşması
gögüslerin aşırı büyümesi

bu durumda ise kız olacağını söylerler. Hatta bunun ile ilğili deyimler bile mevcuttur. Örneğin, ye tatlıyı çıkar hakkıyı, ye ekşiyi çıkar ayuşeyi gibi.Ancak bilimsel olarak herhangi bir kanıt yoktur.
Tıbben bebeğin cinsiyeti, 16 haftadan sonra anne karnına sürülen bir jel yardımı ile ultrason cihazı ile kontrol edilerek söylenmesidir. Ancak bu durumlarda bile yanılgı payı mevcuttur. Bu yüzden bazı yaşanan örneklerde tıbben erkek olarak beklenen bebek doğumda kız olarak dünyaya gelmiştir. Tabi ki en önemli şey sağlıklı doğması ancak dediğimiz gibi aileler bazen bu konuda aşırı sabırsız olabilmektedirler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ