Güncel Haberler
16 Kasım 2017'de eklendi

Bebekler kendini nasıl ifade eder

Bebekler kendini nasıl ifade eder

Madem Konuşamıyorum O zaman Ağlama Zamanı ! 

Bebekler, yetişkinler gibi istek ve taleplerini sözlü olarak iletemedikleri için kendini anlatmanın yolunu keşfederek ağlayarak istediklerini yaptırırlar. Bebeğiniz ağlıyor ve sizde bunun nedeni anlayamadıysanız sizlere yardımcı olabilecek ufak sırları çözümledik ve sizlere paylaştık .

Acıktım sütüm nerede kaldı anne ? 

Bebekler, insanlar gibi acıkmayı pek sevmez ve daha bünyeleri yeni gelişmeye başladığı için çabuk ve sık sık acıkırlar. Bu yüzden evinizde bebeğinizden sonra pek fazla sessiz zaman kalmaz. Anneysen bebeğin karnını doyurmak için sürekli hazır olmalısın !

Bezime Kaka Yaptım ! 

Tuvalet insanı oldukça rahatlatır, insan gibi bebeğinde tuvaletini yapması ve altının o şekilde kalması oldukça rahatsız edici bir durumdur. Bu yüzden altına tuvalet yapan bebekler ağlayarak kendini ifade eder.” Anne altımı değiştir … ” Tabi bu durum sadece tuvalet ile alakalı bir durum değildir. Kullanmış olduğunuz bezler, vücutlarını sıkı gelmiş olabilir bu yüzden kendini rahat hissetmediği içinde ağlıyor olabilir, altını sık sık kontrol etmekte fayda var.

Artık benim ile de ilgilenir misiniz ? 

Bebekler çabuk sıkıldıkları için, kendilerine sürekli ilgi ve alaka beklerler, göz ardı edilmekten pek hoşlanmazlar. Bebeğinize temel ihtiyaçlar için ilgi göstermeyin sadece ( yemek, tuvalet, banyo vs.) onunla sohbet edin, şarkı söyleyin, onu değerli olduğuna inandırın. Anne sesi bebekleri çok rahatladır ve kendini güvende hissettirir.

Tamam sıkıldım beni çok sevmeyin ! 

Bebekler tıpkı yetişkinler gibidir, ilgisizlikten nasıl sıkılıyorsa çok ilgiden de sıkılabilirler. Bu yüzden her şeyi tadında ve yerinde bırakmak en doğrusudur. Kucaktan kucağa gezdirip aşırı ilgide bebeği yorabilir.

Anne Baba karnım ağrıyor ! 

Ailelerin en çok karşılaştığı problemlerden bir tanesi olan bebeklerde gaz problemidir. Kendisini rahatsız hissettiğinden sorununu çözümlenene kadar ağlamaya devam edecektir. Böyle bir durumda yemeklerden sonra karnını yavaş bir şekilde ovarak gazını mutlaka çıkartın.

Sevgili Ailem Uykum Geldi Beni Rahat Bırakın..

Uykusuzluk yetişkinlerde olduğu gibi bebeklerde huysuzluğa neden olmaktadır. Uykusu gelen bebek oldukça huysuz davranabilir. Bu yüzden bu durumlarda ona yardımcı olun…

Sıcaktan Bayıldım Lütfen Üstümü Çıkartın !

Bebeklerin doğasında olduğu gibi kendini mutsuz ve rahat hissetmediği her noktada çözümü ağlamaktan yana bulur. Bu durumda anne ve babalar sorunu anlamaya çalışlar ancak bebeklerde tıpkı yetişkinler gibi kat kat giyinmekten hoşlanmazlar. Aşırı sıcak onları sıkabilir bu yüzden kıyafet seçimlerini doğru şekilde yapmalısınız.

Dişim Çıkıyor Anne Yardım Et ! 

Bebekliğin en zor dönemlerinden bir tanesi olan diş sorununda sizleri oldukça zorlaya bilmektedirler. Bu durum oldukça risk teşvik eden bir andır çünkü dişleri kaşınan bebek bulduğu her şeyi ağzına götürür ve mikrop kapma olasılığı artar. Bu yüzden diş çıkaracağı zamanlarda elleriniz temizleyerek ağzına sokup diş etlerine masaj yapabilirsiniz. Bu onları rahatlatacaktır.

Kısaca özetlemek gerekirse bebekler isteklerini yaptırabilmek için sık sık ağlarlar bu yüzden korkmayın. Hasta olmadığı sürece endişeleceğiniz bir problem yoktur, sadece onu anlamaya çalışın, kendinizi onun yerine koyun.Unutmayın bebeğiniz konuşmayı öğrenene kadar kendini ağlayarak ifade edecektir. Sabırlı olun ve sevginizden asla ödün vermeyin…

Mutlu Günler Dileriz..

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

13 Kasım 2017, 20:01

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur ?

Ailelerin en çok merak ettikleri sorulardan bir tanesi olan bebeğin yıkaması nasıl olmalıdır ve ne zamanları yıkamam gerekmektedir. Bebekler çok hassas canlılar oldukları için önceliğimiz onların canını yakmamak olacaktır. Çünkü ağlamalarına bile dayanamadığımız noktalarda onların canını yaktığını bilmek ebeveynler için oldukça zor bir durumdur. Bu yüzden bebeğiniz konusunda sizlere bilgiler paylaşmak istiyoruz.

Bebeklerin cildi, yetişkinlere göre daha hassas olduğu için kendi kullandığınız duş jeli, şampuan gibi ürünleri bebeğinizin üzerinde kullanmayınız. Bunun yerine bebekler için özel üretilen ürünleri kullanmayı tercih ediniz.

Bebeğinizi duş aldırmadan önce yüzünü yıkamaya çalışın çünkü duş aldırırken suratını yıkamak zor olabilir. Suratını yıkarken sabun vs gibi ürünler kullanmayın, bunun yerine ılık bir bezle hafif bir şekilde temizleyin. Bebeğinizin yüzünü yıkarken yavaş şekilde burnuna masaj yapabilirsiniz, gözlerini pamuk yardımı ile yıkayabilirsiniz. Duş aldırırken bulunduğunuz odanın çok soğuk olmamasına dikkat edin. ( bu sırada çok da sıcak yapmayın ) Bunun nedeni bebeğin oda sıcaklığına alışmasıdır.Çünkü oda sıcaklığını artırırsanız bebeğiniz cildi buna alışacak ve ilerleyen zamanlarda aynı sıcaklık olmadığı zaman direnci dahada düşecektir.

Keyifli Banyolar Dileriz.

Not : Bebeklerinizi yıkama sonrasında kesinlikle saç kurutma makineleri kullanmayınız. Çünkü oluşan elektromanyetik alan ve bebeğinizin ısı hassasiyeti nedeni ile uzmanlar tarafından kesinlikle tavsiye edilmez.

 

Devamını Görüntüle