Güncel Haberler
24 Kasım 2017'de eklendi

Bekarlık gerçekten sultanlık mıdır?

Bekarlık gerçekten sultanlık mıdır?

Bir birliktelik yaşamadan önce ayrılığı düşünüyor ya da bir evlilik yaşamadan önce boşanmayı düşünüyorsanız, bu aslında sizin korkularınızın da bir göstergesidir. Oysa özgürlük ve bağlılığı bir arada yaşayabilirsiniz. Temelinde saygı, adalet, dürüstlük ve güven olan bir ilişki yaşadığınızda da hem özgürlüğü tadabilir hem de aitlik duygunuzu tatmin edebilirsiniz. Ama yine de bekar olmanın ve bekar kalmanın artı ve eksilerini iyi düşünmenizde fayda var. Sonuçta terazinin iki kefesini tartmak size kalıyor!

İşte bekarlığın artı ve eksileri…

BEKAR OLMANIN ARTILARI NELERDİR?

1- Kendinizi keşfetmek ve geliştirmek, yani kendiniz olmak için yeterli özgürlüğe sahipsinizdir.

2- Fedakârlık yapmak zorunda kalmazsınız. İstediğinizi yapabilirsiniz. Örneğin; dans dersleri alabilir, İspanyolca öğrenebilir, evinizde kedi ya da köpek besleyebilirsiniz. Ayrıca geride bırakacağınız hiçbir şeyiniz de yoktur. İstediğinizde yeni bir ev, yeni bir iş seçebilir ve farklı bir şehirde yaşamayı bile düşünebilirsiniz.

3- Başka birinde mutluluğu aramak yerine kendi kendinizle mutluluğu elde etmeyi öğrenirsiniz.

4- Çok yönlü ve özgür olabilirsiniz. Her anlamda tam bir donanıma sahip olmak, tek başına rahat bir yaşam sürebilmek ve ayaklarınızın üzerinde dimdik durmak ilerde yaşayacağınız ilişkilerinizi olumlu yönde etkileyecektir.

5- Mali konularda daha fazla söz hakkına sahipsinizdir. Nereden alışveriş yaptığınız ya da yüksek bir fiyata aldığınız ayakkabı için hesap vermek zorunda değilsinizdir.

6- Her erkekte olan horlama, yorganı çekme, tıraş takımlarını lavaboda bırakma gibi sinir bozucu durumlarla karşı karşıya kalmazsınız.

7- Kız arkadaşlarınıza ve ailenize daha fazla vakit ayırabilirsiniz. İhmal ettiğiniz ve size destek olan kişilerle ilişkilerinizi düzene sokma şansınız da olur.

8- Dışarıya rahatlıkla çıkabilir ve yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bunun içine olası erkek arkadaşlarınızı da ekleyebilirsiniz.

9- Eve geldiğinizde yemek yapmak, çamaşır yıkamak, evi toplamak gibi zorunluluklarınız olmaz… İstediğiniz zaman bunları yapabilirsiniz. Üstelik en önemlisi gömlek ütülemekten artık yorgun düşmezsiniz.

Bekar olmanın eksileri nelerdir? >>>>>>>>

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

13 Kasım 2017, 19:47

Kadınlardaki Kasık Ağrısı (Kronik Pelvik)

Canınızdan daha değerli dünyanın en saf varlıkları, bebeğinizin su ile tanışma anını hatırlıyor musunuz ? Heyecan var mıydı, üzerinizdeki stres, acaba canı acırmı, suyun sıcaklığı nasıldı, çok mu sıcak, çok mu soğuk. Acaba nasıl tutsam daha doğru olacaktır, gibi kafanızda binlerce soru ve düşünceleriniz eğlenceli ve bir o kadar stres dolu geçmişti.

Bebeğiniz ilk etapta daha çok minik olduğu için endişe ve heyecanınız çok normaldi, ama zaman geçtikçe bu endişe yerini kahkalara bırakarak en mutlu anlarınızı oluşturduğunuz anılara dönüştü, oyuncak dolu küvetler, onları yıkarken sizinde sırılsıklam olmanız, hertarfı su olan bir banyo ama en mutlusu yüzünüzdeki anlamsız bir mutluluk…
Bebeğiniz ile aranızdaki en mutlu günlerden biri banyo zamanı olduğunu söylemek mümkün, hem bebek için keyif veren, hemde sizin için sıra dışı deneyimler.

Yeni doğan bebeklerde banyo zamanı ?

Yeni doğmuş bebeğinizi direk suya sokmak yerine, ılık ıslak bir bez veya sünger yardımı ile temizlemek olacaktır. Bebeğiniz tuvaletini yaptığında altını iyice temiz olmasına özen göstermek ve sık sık ellerini, yüzlerini yavaş bir şekilde temizlemek.

Bebeğin Banyo Zamanı Geldiğini Nasıl Anlarız ?

Bebekler, yeni doğduklarında yıkanmaz, bunun yerine ıslak mendil, bezler veya süngerler yardımı ile silinerek temizlenir. Dünyanın en saf varlıkların canını yakmak son isteyeceğimiz şey olacaktır. Bu yüzden bebeğin göbek bağı düşmesi beklenir ve buranın iyileşme sürecinden sonraki dönemlerde bebeğiniz artık banyo yapmaya hazırdır demektir.

Anne ve babalar, genelde her gün bebeğini yıkamayı tercih ederek, anılarına yenileri katıyorlar. Ancak bebeğiniz emeklemeden, kendini pisletmeye başlamadan haftada üç kere yıkamak yeterli olacaktır. Bebekler yetişkinler gibi, soğuk veya sıcak sularda yıkanamaz. Çünkü derileri o kadar hassastır ki, aşırı sıcak veya soğuk canları çok yakacaktır. Bu yüzden suyun sıcaklığını 37-38 derecede sabit tutmaya çalışın.

Not: Su sıcaklığını, derece yardımı veya sıkça yapılan yanlışlardan bir tanesi el ile değil dirsek yardımı ile kontrol ediniz.

Devamını Görüntüle