Reklam
Reklam
Reklam
Sağlık Soruları.NET

Gebelikte Cinselliğin Faydaları

Gebelikte Cinselliğin Faydaları

Gebelikte bir çok aile cinsel ilişkilerden uzak durmaya çalışır, anneye zarar verir miyim, bebeğe zarar verir miyim düşüncesi erkekleri kadınlara olan ilgiden uzaklaştırabilir. Aslında bu durum oldukça yanlış bilindiğini sizlere belirtmek isteriz, çünkü aileler bu gibi durumlarda doktorlarına başvurup, herhangi bir aksilik olmadığı durumunda cinsel ilişki iki taraf içinde oldukça mutlu bir şekilde sonuçlanacaktır. Çünkü gebelikte cinsel beraberlik son derece güvenlidir.

Doktorlar, hamilelikte cinsel beraberliğin yapılacağını belirtmektedir, tabi ki anne adayının vajinal bölgesinde kanama, amnios sıvısının gelmesi veya rahim ağzının dar olması gibi belli başlı nedenlerden ötürü yasaklamadığı sürece her dönemde ilişkiye girmenizde problem yaşanmayacaktır. İlişkiye giren ailelerin ani hareketler yapmaması, çok hızlı hareket etmeden ilişkilerini yaşamaları doğru olacaktır.

Aileler için Hamilelik Döneminde Cinsel Beraberliğin Faydaları,

Gebe anneler, cinsel ilişki sonrası yaşadığı orgazm sayesinde daha rahat bir uyku çekerler. Çünkü hamilelik döneminde sıkça tuvalete gitmeleri, karın büyümesi nedeni ile rahat uyku çekememeleri büyük sorunlar yaşamalarına neden olabilmektedir. Ancak orgazm sonrası hem rahat hemde huzurlu bir uyku çekebileceği kanıtlanmıştır.

Gebelik esnasında ağrılı dönemler geçiren anneler, cinsel beraberlik sonrasında bu ağrılarından kurtulabilir daha rahat şekilde hareket edebilirler. Kadınlar orgazm sırasında oksitosin hormonu salgılar ve bu hormon sayesinde vücudundaki ağrıları engelleme ve ağrı toleransını arttırıcı özellikleri bulunmaktadır.

Cinsel beraberlik hamile annenin kan basıncını düşürür. Uzmanlar tarafından yapılan incelemelerde seks sonrası insanların büyük tansiyonunda düşüşler görülmüştür. Düzgün bir kan basıncı sizlerin sağlıklı bir şekilde doğu yapmanıza yardımcı olabilir.

Orgazm sonrası ruh halimiz iyileşir ve aileler rahat bir yaşam sürerler. Çünkü hamilelik zor zamanlar geçirebileceğiniz önemli bir durumdur. Yorgunluk, halsizlik, mide bulantısı, kilo alma, tiksinme gibi bir çok etmeni bir araya getiren ve annelerin ruh hallerini oldukça değiştiren bir olaydır. Bu durum anne ve baba arasında gerginliklere yol açabilir bu yüzden kendilerini ne kadar rahat hissederlerse o kadar sağlıklı düşünebileceklerdir. Bu yüzden cinsel beraberlik sırasında salgılanan endorfin hormonu, erkek ve kadın için oldukça yardımcı olabilecek bir etmendir.

Gebelik döneminde yapılan araştırmalar sonucunda bazı kadınlarda cinsel ilişkiye olan istek artar ancak bazılarında daha çok azalır. Bu tür durumları dert etmeyiniz, sizleri ne mutlu edecekse o şekilde davranabilirsiniz. Sizin ve çocuğunuzun sağlığı her şeyden önemlidir. Babalar ise ilişkiye girebiliyor diye eşlerini ısrara boğmayın bu durum sizin açınızdan daha çok olumsuz sorunu meydana getirecektir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ