Güncel Haberler
13 Kasım 2017'de eklendi

Gebelikte Tüketilmemesi Gereken Ürünler

Gebelikte Tüketilmemesi Gereken Ürünler

Hamileysen Uzak Durmalısın !

Hamilelik döneminde bir çok anne protein içeren besinler tüketmesi gerekmektedir. Bunlara örnek olarak süt ve süt ürünleri, yeşil sebzeler gibi zengin besinler tüketmesi anne sağlığı açısından oldukça önemlidir. Tabi bu durumda yararlı olduğu kadar annelerin tüketmemesi gereken, yasak yiyecekleri uzman doktorlar şu şekilde ele alıyorlar. Hamilelik döneminde kesinlikte tüketilmemesi gereken ürünlerin listesini yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Çiğ Et : Hamile annelerin tüketmemesi gereken başlıca ürünlerin başında çiğ et gelmektedir. Çünki kırmızı et tam pişmediği veya çiğ kalması durumunda bazı hastalıkları beraberinde getirebilir, buda çoçuğun enfeksiyon kapmasına neden olabilmektedir.

Yüksek miktarda civa içeren deniz ürünleri : Kirli şekilde yaşamlarını denizlerde devam ettiren deniz ürünlerine bağlı civa zehirlenmesi yaşaybilirsiniz. Yada kabuklu deniz ürünleri tüketilmesi civa zehirlenmesine yol açabilmektedir.

Kasılmalara Neden Olabilecek Meyva ve Bitki Çayları ; Başlıca ada çayı, böğürtlen gibi bitki ve meyveler rahim kasılmalarına neden olabilmektedir. Bu durumda anne düşük yapma ihtimalini yükseltmiş olmaktadır. Bu yüzden gebelik boyunca çok ihtiyaç olmadığı sürece tüketilmemesi gerekmektedir.

Pastörize Edilmemiş Süt ve Süt Ürünleri : Bu şekilde yer alan süt ve sürünleri, açıkta satılan peynirler içlerinde barındırdıkları bakteriler sayesinde annelerin uzak durması gereken yiyecekler arasında yer almaktadır.
Salam, Sosis : İçerisinde tam olarak ne katıldığı bilinmeyen ürünlerden başlı başına uzak durmalıyız. Çünkü bu tarz ürünler bebeğinizin sağlığını etkileyebilmektedir.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

24 Kasım 2017, 18:16

Kış Aylarında Tüketilebilecek Ara Öğünler!

Kışın gelmesine az kaldı. Bu soğuk kış aylarında ara öğünlerde neler tüketebiliriz? Diyetisyen Elif Bilgin, kışın tüketilebilecek ara öğünler hakkında bilgi verdi. İşte kış aylarında tüketilebilecek ara öğünler...

Devamını Görüntüle