Güncel Haberler
13 Kasım 2017'de eklendi

Hamilelikte Doğru Beslenme Nasıl Olmalıdır

Hamilelikte Doğru Beslenme Nasıl Olmalıdır

Annelerin beslenme konusunda yaptıkları çok önemli yanlışlar olabiliyor. Bunların en başında gelen ise çok fazla yemek bebeğin daha sağlıklı olacağına işaret değildir. Ancak günümüzde kulaktan dolma bilgiler ile insanları çok yanılta bilmektedirler. Doğru olan ise bebeğe gerekli vitaminleri sağlayacak besinlerin yeteri miktarda aşırıya kaçmadan tüketilmesidir. Çok yağlı yiyecekler, tatlılar, börekler, kurabiyeler gibi yemeklerin anne adayına fazla kilo alması dışında ekstra bir etki sağlamayacaktır.

Hamilelik boyunca içerisinde maddeler bulunan, asitli içeçekler, hazır gıdalar ( çorba vs ) salam,sosis gibi ürünleri tercih etmemesi bebeğin sağlığına daha yararlı olacaktır.
Sizlere örnek menüler hazırlayarak daha sağlıklı beslenmeniz konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Tabiki doktorunuza başvurarak daha detaylı ve sağlıklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sabah Kahvaltısı :
1 su bardağı süt, 1 kibrit kutusu peynir, 1 tatlı kaşığı pekmez, 1 adet yumurta, bal veya reçeli, mevsimine göre domates, havuç, 1 dilim ekmek.

Öğle Yemeğinde ;
1 tabak çorba, 1 tabak zeytinyağlı ana yemek, 1 kase yoğurt, 1 dilim ekmek ve meyve.

Ara Sıcak ;
Meyve , eğer karnınız açsa 1 kibrit kutusu peynir, 1 dilim ekmek

Akşam Yemeğinde ;
Et, köfte veya balık ( 3-4 adet köfte gramını geçmeyecek şekilde ) 1 tabak zeytinyağlı yemek, 1 porsiyon pilav veya makarna, salata, 1 dilim ekmek

Yatarken ;
Meyve

Bu şekilde düzenli ve dakik beslenmeniz hem sizlerin daha az kilo almanıza hemde daha sağlıklı beslenmenize yardımcı olacaktır. Hazır gıdalardan uzak durmanız sizin ve bebeğin sağlığı açısından oldukça faydalıdır.

NOT : Sigara ve Alkol Kesinlikle Uzak Durmalısınız !

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

01 Aralık 2017, 12:43

Cilt Sağlığı İçin 8 Mucizevi Diyet Sırrı!

Cildine değer vermeyen, cildini korumayan kadın yoktur. Bu uğurda maske, krem hatta birçok ürün kullanıyoruz fakat unutuyoruz ki bunlar tek başına cildimizi güzelleştirmeye yetmiyor. Yapılan araştırmalar cilt sağlığının tüketilen besinlerle ilgisi olduğunu gösteriyor. Peki cilt sağlığı için nasıl beslenmeliyiz? İşte her cilt sorunu için doğru beslenme önerileri...

Devamını Görüntüle