Reklam
Reklam
Reklam
Sağlık Soruları.NET

Bebeğin 1. Yaş Banyosu

Reklam
Bebeğin 1. Yaş Banyosu

Ebeveynlerin en büyük mutluluğu olan bebekler, birinci yaşını doldurup emekleyip, mamasını yerken üstünü kirletmeye başlamıştır. Artık bebeğimizin her gün banyo zamanı gelmiş demektir. Her bebek suyu sevmese de genel olarak suya bayılırlar. Çünkü su onları rahatlatır ve eğlencelerine yenilikler getirir. Suyun sıcaklığı oldukça önemlidir, bu konuda dikkatli olmanız gerekmektedir.

Bazen bebekler banyo süresi boyunca ağlar, bu normal bir durumdur. Bu durumda bebeğinizi hızlıca yıkamanız gerekmektedir. Ama suyu seven bebekler için temizleme işlemi bittikten sonra onların eğlenmesine izin vermeniz onlar açısından oldukça önemlidir. Çünkü istek ve taleplerini sizlere tam anlamı ile sözlü anlata masalarda yaptıkları hareket ve belirtilerden anlamanız gerektiğini söylemek isteriz.

Bebeğiniz banyoyu sevmiyorsa bu durumu onun eğlenmesini sağlayacak oyuncaklardan yardım alabilirsiniz. Bu nokta da bebeğin direncini kırabilir onu suya alıştıra bilirsiniz. Banyo saatlerini temizlik saatleri yerine oyun saatine çevirebilirsiniz bebeğiniz ve sizin açınızdan oldukça keyif verici olacaktır.

Banyo yapmak bebekleri rahatlatır ve uykularını erken getirebilir. Bu neden ile banyo zamanlarını doğru şekilde ayarlayarak uyku düzeninden önce rutin şekline sokabilirsiniz.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ