Reklam
Reklam
Reklam
Sağlık Soruları.NET

Bebekler Ne Zaman ve Nasıl Yıkanmalıdır

Reklam
Bebekler Ne Zaman ve Nasıl Yıkanmalıdır

Ailelerin en çok merak ettikleri sorulardan bir tanesi olan bebeğin yıkaması nasıl olmalıdır ve ne zamanları yıkamam gerekmektedir. Bebekler çok hassas canlılar oldukları için önceliğimiz onların canını yakmamak olacaktır. Çünkü ağlamalarına bile dayanamadığımız noktalarda onların canını yaktığını bilmek ebeveynler için oldukça zor bir durumdur. Bu yüzden bebeğiniz konusunda sizlere bilgiler paylaşmak istiyoruz.

Bebeklerin cildi, yetişkinlere göre daha hassas olduğu için kendi kullandığınız duş jeli, şampuan gibi ürünleri bebeğinizin üzerinde kullanmayınız. Bunun yerine bebekler için özel üretilen ürünleri kullanmayı tercih ediniz.

Bebeğinizi duş aldırmadan önce yüzünü yıkamaya çalışın çünkü duş aldırırken suratını yıkamak zor olabilir. Suratını yıkarken sabun vs gibi ürünler kullanmayın, bunun yerine ılık bir bezle hafif bir şekilde temizleyin. Bebeğinizin yüzünü yıkarken yavaş şekilde burnuna masaj yapabilirsiniz, gözlerini pamuk yardımı ile yıkayabilirsiniz. Duş aldırırken bulunduğunuz odanın çok soğuk olmamasına dikkat edin. ( bu sırada çok da sıcak yapmayın ) Bunun nedeni bebeğin oda sıcaklığına alışmasıdır.Çünkü oda sıcaklığını artırırsanız bebeğiniz cildi buna alışacak ve ilerleyen zamanlarda aynı sıcaklık olmadığı zaman direnci dahada düşecektir.

Keyifli Banyolar Dileriz.

Not : Bebeklerinizi yıkama sonrasında kesinlikle saç kurutma makineleri kullanmayınız. Çünkü oluşan elektromanyetik alan ve bebeğinizin ısı hassasiyeti nedeni ile uzmanlar tarafından kesinlikle tavsiye edilmez.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ