Güncel Haberler
18 Kasım 2017'de eklendi

Kimler Kısırlık Tedavisine Başvurur ?

Kimler Kısırlık Tedavisine Başvurur ?

Ailelerin son zamanlarda başlarına gelen büyük sorunlardan olan kısırlık hakkında değerli okurlarımıza bilgiler paylaşmak istiyoruz. Kısırlık tedavisine başvurmadan önce düzenli olarak eşiniz ile beraber girdiğiniz korunmasız olarak cinsel beraberlik 1 yıl boyunca sonuç vermediği durumlarda başvurulacak yöntemlerdendir.

Kadınlar ve erkekler doğuştan veya sonrasında yaşamış olduğu hastalıklardan kaynaklı olarak kısırlık ( infertilite ) meydana gelebilmektedir. Çocuk sahibi olmak istemeyen aileler genelde bu durumu göz ardı edebilmektedir. Aslında çok önemli olan bu durum kesinlikle doktorunuza başvurmanız gerektiğinin habercidir.Kadın ve erkekler için erken teşhis bu durumdan kurtulmanıza ve tedavi olmanıza büyük olanak sağlayacaktır.

İnsanların yaşı ilerledikçe üreme hormonları azaldığını söyleyebiliriz. İlerleyen yaştaki kişiler için üreme sorunu daha fazla olmaktadır. Kadın veya erkek de kısırlık belirtileri farklı olmaktadır.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

13 Kasım 2017, 00:39

Kısırlık Tedavisi İnsanı Kanser Yapar mı

Günümüzde yapılan incelemeler sonucu kısırlık sorunu tedavi edilebilmektedir. Bu yüzden aileler sorun yaşasa da eskisi gibi sorunları çözümsüz kalmayacaktır. Erkek adayların kısırlık sebepleri, bir çok neden ile ortaya çıkabilir.Bunlar iki yöntemle incelemek gerekirse şu sekil de yazabiliriz.

Başlıca iç etmenler :

-Varikosel, hormonal nedenler
-Genetik-ailevi nedenler
-Geçirilmiş iltihabi hastalıklar ve buna bağlı sperm kanallarında oluşan tıkanıklıklar
-Geçirilmiş ameliyatlar
-Doğumsal anormallikler
-Çevresel, kimyasal etkenler

Başlıca dış etmenler :

-Aşırı sıcakta çalışmak veya bulunmak
-Sürekli oturarak çalışmak
-Kimyasal maddeye maruz kalmak
-Aşırı alkol ve sigara tüketimiü

 

Devamını Görüntüle