Güncel Haberler
18 Kasım 2017'de eklendi

Rahim İçindeki Yapışıklık

Rahim İçindeki Yapışıklık

Rahim içindeki yapışılık uterus boşluğunun yara dokusu olarak belirtilir. Rahim içinde yapışıklık meydana geliyorsa bunun başlıca sebeplerini şu şekilde anlatabiliriz. Uterin boşluğu tramadır. Bu, serviksin genişlediği ve uterusun doku içerikleri boşaltılan bir ayaktan cerrahi prosedür olan dilasyon ve kürtaj (D & C) sonrasında ortaya çıkabilir.

Rahim içinde yapışıklık belirtileri nelerdir ?

Rahim içi yapışıklığın belirli bir belirtisi yoktur. Ancak yapılan incelemeler bu hastalığın düşüklere yol açıtığını göstermektedir. Eğer hamile ise kadın, gebeliğini sonuna kadar götüremeyebilir.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

13 Kasım 2017, 19:08

Polikistik Yumurtalık Hastalığı ?

Adet, günümüzde ergenliğe ulaşmış her kadının görmüş olduğu ve vucudunuzdaki pis kanı dışarıya attığı dönemdir. Bu dönemlerde oldukça gergin, stresli ve hırçın olabilirler. Kadın vucudu her ay bunu tekrarlar ortalama olarak 4 ile 5 gün sürebilir.Bu durum her ay tekrarlandığı için, 22 günden az veya 40 günü geçen dönemlerde adet kanaması görüyorsa bu noktada adet düzensizliğinden söz edilir ve uzmanlar tarafından yardım almanızı öneririz.

Bazı bayanlar, bünyesinden kaynaklı 1 hafta erken veya 1 hafta geç adet görebilmektedir. Bu durum normal bir durumdur.Adet düzensizlikleri kadına miyom,polist,kist gibi oluşumların habercisi olarakda bilinir. Aynı zamanda enfeksiyon veya kanser riskide taşımaktadır.

Adet düzensizliğinde kanamada oldukça çok önemlidir, çünkü belli bir miktarın veya çok abartılı şekilde kanama yaşanıyorsa bu durumuda düzensizlik olarak adlandırabiliriz. Çok fazla kanama olması kadının kan kaybından dolayı kansızlığınada sebep olabilmektedir.

Sizlerde böyle durumlar yaşıyor iseniz hemen doktorunuz ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Devamını Görüntüle