Reklam
Reklam
Reklam
Sağlık Soruları.NET

Tüp Bebek Yapımı Kaç Gün Sürer ?

Reklam
Tüp Bebek Yapımı Kaç Gün Sürer ?

Tüp Bebek Yapımı Kaç Gün Sürer ?

Aileler çocuk sahibi olamadığı nokta da başvurdukları tüp bebek yöntemi ne kadar zamanda oluşur, bu durum kadın ve erkeklerin en çok merak ettiği noktadır. Erkek her zaman orada bulunma zorunluluğu yoktur ancak kadının bütün aşamalarda orada olması gerekmektedir. Erkeğin 1 aşama ve 4 aşama ( döllenme ) esnasında orada bulunması yeterli olacaktır. Özel durumlar dışında hastanede yatmak veya kalmak gerektirmeyen bir durum olduğunu da söyleyebiliriz. Bütün tedaviler ayak üstü, fazla zaman almayan şekildedir.Ortalama olarak başından sonuna bütün tedavi süresini 1 ay olarak söyleyebiliriz.

Bunları da kısaca özetlemek gerekirse ;

– Birinci aşamada ortalama 1 gün sürer
– İkinci aşama randevu ve hastane durumuna göre ortalama 15 gün kadar sürebilir
– Üçüncü aşamada yumurtaların toplama işlemi yarım saat sürer ve bir kaç saat içinde hastaneden ayrılabilirsiniz.
– Dördüncü aşama için 2-3 gün sonra hastaneye çağrılırsınız çünkü yumurtanın incelenmesi ve laboratuvar da beklemesi gerekmektedir. Bu aşamada ortalama 5 ile 10 dakika arasında değişmektedir.
– Beşinci aşama burada yumurtalıklar rahime transfer edilir ve sizleri beklemeye alırlar. fazla uzun işlemler değildir. Sonrasında gebelik testi yapılacağı güne kadar serbest kalabilir. Bu durum her hastane için standart olan prosedürdür.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ